Archiv Zpravodaje

Letní úspěchy bystřických minigolfistů

Bystřičtí sportovci bodovali na konci června v Příboře na zemském mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců a ve finále první ligy družstev, 5. července na celostátním turnaji jednotlivců Grand Prix v Brně, úspěšní byli i na Junior Trophy, celostátním turnaji mládeže, 9.–10. července v Hradci Králové. Na mistrovství ČR jednotlivců a ve finále družstev v Rakovníku ve dnech 21.–23. července dosáhly skvělých výsledků nejmladší hráčky 1. DGC Bystřice pod Hostýnem.

Těsně před začátkem prázdnin na zemském mistrovství Moravy a Slezska v Příboře obsadil v soutěži žáků Bystřičan Matěj Novák 1. místo, v kategorii žákyň zvítězila Alena Doleželová před další Bystřičankou Dominikou Šmoldasovou. Stupně vítězů byly obsazeny bystřickými hráčkami i v kategorii juniorek. Reprezentantka ČR na loňském mistrovství světa juniorů v Soči Karolina Jandová  dosáhla 197 úderů a zvítězila, zatímco Lucie Pavelková byla s 208 údery druhá. V soutěži družstev žáků obsadila trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Novák, Doleželová, Šmoldasová s 563 údery 1. místo. Mezi dospělými byl nejúspěšnější Břetislav Sedláček, který ve dvoudenním klání zahrál výborných 183 úderů a v kategorii mužů obsadil 2. místo hned za vítězem. V kategorii žen nestartovala žádná z favorizovaných bystřických hráček, jinak by počet získaných medailí byl jistě vyšší. Ve finále 1. ligy družstev seniorů zahrál tým 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Hlaváč, Vl. Sedláček, Mikulík 521 úderů a obsadil 4. místo.

Celostátního turnaje jednotlivců v Brně-Bohunicích se zúčastnilo celkem 75 hráčů a hráček. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem reprezentovalo 10 sportovců. V kategorii seniorů-veteránů zahrál bystřický Vladimír Sedláček na čtyři okruhy 101 úderů a po vyrovnaném průběhu zvítězil. V soutěži žáků vyhrál s převahou Matěj Novák se 101 úderem, kategorii juniorek vyhrála Karolina Jandová se 102 údery. Lucie Pavelková byla se 115 údery třetí. V kategorii žen vybojovala pěkné třetí místo Petra Kouřilová s 93 údery. Silvie Švehlíková skončila se 108 údery šestá. V 5. kole extraligy družstev všech kategorií zahrál tým 1. DGC B. p. H.  v sestavě Kouřilová, O. Mlčoch, M. Mlčoch, Dvořák a B. Sedláček v soutěži smíšených družstev 485 úderů a obsadil tak 4. místo za MGC Olomouc, SK Tempo Praha a MGC Brno. V soutěži družstev žen zahrál tým 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Kouřilová, Jandová, Pavelková 310 úderů a obsadil 2. místo za domácím MGC 90 Brno a MGC Olomouc. V extralize smíšených družstev skončila  po 5. kole Bystřice A na 3. místě a Bystřice B na 8. místě.

V celostátním turnaji mládeže Junior Trophy se utkalo na hřišti MGC Hradečtí orli 23 mladých hráčů a hráček. Barvy 1. DGC Bystřice pod Hostýnem hájili tři golfisté. V kategorii žáků zahrál Matěj Novák na sedm okruhů na eternitových drahách 181 úderů a vybojoval 2. místo. Bystřičanka Lucie Pavelková zvítězila v soutěži juniorek se 158 údery. Karolina Jandová zahrála 179 úderů  a po úspěšném rozstřelu obsadila 2. místo. V absolutní kategorii (tj. ve společném hodnocení všech kategorií – junioři, juniorky, žáci, žákyně) excelovala opět L. Pavelková, která na 8 okruhů zahrála 185 úderů a bezpečně vyhrála.

Mistrovství republiky jednotlivců a finále v soutěžích družstev v Rakovníku bylo pátým vrcholem letošní minigolfové sezony. Na hřišti Golf klubu 85 Rakovník se ho zúčastnilo 129 hráčů a hráček, mezi nimi 14 z Bystřice pod Hostýnem. Titul mistryně republiky získala v kategorii juniorek hráčka 1. DGC Bystřice pod Hostýnem Karolina Jandová se 167 údery, další Bystřičanka Lucie Pavelková byla se 173 údery druhá. Podobnou podívanou nabídla soutěž žákyň. Zvítězila a titul získala Bystřičanka Alena Doleželová se 119 údery, druhé místo obsadila Dominika Šmoldasová.
V srpnu se uskutečnilo mistrovství juniorů v italském Naturns, kde bystřický klub reprezentovali Jandová, Pavelková a Novák. Petra Kouřilová se na konci srpna zúčastnila mistrovství světa dospělých ve Stockholmu.
Šestý a poslední z vrcholů letošní sezony bude uspořádán v neděli 18. září v Olomouci, kde se uskuteční 5. Grand Prix – celostátní turnaj jednotlivců a první kolo extraligy družstev v sezoně 2011–2012.

Konečné pořadí v extralize smíšených družstev v sezoně 2010–2011

1. SK Tempo Praha    3 232 úderů  51 bodů
2. MGC Olomouc    3 287 úderů    42 bodů
3. GC 85 Rakovník     3 350 úderů  32,5 bodu
4. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem A 3 374 úderů  32 bodů
5. MGC 90 Brno    3 434 úderů  25 bodů
--------------------------------------------------------------------------------------------
6. ŠK Adra Trnava    2 482 úderů  13,5 bodu
7. MGC Plzeň     2 619 úderů  11 bodů
8. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem B  3 416 úderů  8 bodůSK Tempo Praha je mistrem České republiky. Finálové kolo extraligy absolvovalo pouze prvních pět družstev. MGC Plzeň a 1. DGC Bystřice pod Hostýnem B sestoupily do I. ligy.

Konečné pořadí v extralize juniorských družstev v sezoně 2010–2011

1. MGC Olomouc     1 989 úderů  23 bodů
2. MGC Hradečtí orli    2 007 úderů  21 bodů
3. MGC Holešov    2 074 úderů  19 bodů
4. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem    1 650 úderů  9 bodů
5. ME Blansko    po 2. kole diskvalifikováno

MGC Olomouc je mistrem České republiky. 5. a 6. finálové kolo absolvovala pouze první tři družstva. ME Blansko sestoupilo do I. ligy.

Družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem B po tříleté účasti v extralize sestoupilo do I. ligy. Tým absolvoval sezonu 2010–2011 v hodně pozměněné sestavě. Ještě před zahájením sezony byli Mojmír Krecl, Břetislav Sedláček a Petra Kouřilová přeřazeni do A týmu. Lenka Doleželová odehrála jen první kolo na podzim 2010, v jarní sezoně 2011 již nehrála. Jiří Solař chyběl celou sezonu, na konci léta 2010 totiž zakončil, nebo možná jen dočasně přerušil aktivní činnost. I ve značně změněné sestavě měl bystřický tým B výkonnost pro extraligu– v Plzni a Radotíně však bystřická rezerva hrála jen se čtyřmi hráči. Tyto dvě absence vždy jednoho hráče připravily naši zálohu o řadu bodů a její osud tím byl zpečetěn.
V sezoně 2011–2012 však bude mít B družstvo bystřického klubu možnost vybojovat prvenství a návrat do extraligy.